פתרונות הצללה באדריכלות פנים

עד לפני כמה שנים וילונות נתפסו כפתרון מאוד יעיל להצללה או אמצעי ליצור הפרדה או חציצה בין חלל כזה למשנהו. אך עם הזמן גברה המודעות לתרומה הדקורטיבית והעיצובית של הווילונות או כל פתרון הצללה אחר בסלון, במטבח, בחדרי השינה ובחלל הגינה.

היום ניתן למצוא מגוון של פתרונות הצללה מעוצבים על ידי תכנון אדריכלי או מעצבי פנים. הם מכירים ויודעים כיצד לשחק עם האור והצל, להתאים פתרונות יעילים ומרהיבים ולשלב נכון בין כל החומרים מעץ, ברזל וזכוכית על מנת ליצור פתרונות עיצוביים אסתטיים, מתוחכמים ומקוריים שיעטרו את הבית ויהיו גם פרקטיים.

הכל מתחיל ונגמר בעיצוב

משרד אדריכלים ועיצוב פנים תמיד לוקח בחשבון הרבה אלמנטים בתכנון שלו. הוא רואה את החלל ומתחיל לשחק עם האור והצל שבתוכו. לאט לאט הוא תופר את ההצללה הנכונה ביותר לחלל ויודע לספק את המינון הנכון של האור לכל חלל. בהתאם לזאת הוא מחליט גם על אמצעי ההצללה המתאימים לחומרים, לסגנון ולתנאים של החלל. כל אמצעי הצללה יש לו מחיר אחר, יתרונות וחסרונות אחרים והוא עשוי מחומרים כאלה ואחרים.                                                                                                   

וילון    

                                                                                                  
ילונות הם פריט עיצובי לכל דבר הם שולטים על הכניסה של אור לבית שלנו, בכוחם ליצור אפלה מוחלטת או חדירה מווסתת של אור טבעי לחלל. הווילונות או כל פתרון הצללה, לא קיים כבר זמן רב רק בגדר של מה סוג הבד המתאים, ווילונות יכולים להגיע במגוון של חומרים כמו עץ, אלומיניום, קש ועוד. הם מעשירים את העיצוב הביתי, ויש להם כוח לשנות מראה סגנוני ולהעניק הרבה יוקרה וחום. כל חלל של חדר עד כמה שיהיה מעוצב יראה ערום לנוכח חלון ללא הצללה. פתרונות הצללה הן גם גורם חשוב בעיצוב התאורה, גם בבית שיש בו אור טבעי וגם בבית עם תאורה מלאכותית.

פרגולה                                                                                                             


הפרגולה מספקת הצללה איכותית שמיועדות לחוץ, לחצר, לגינה או למבואת הכניסה של הבית. פרגולות לרוב עשויות מעץ מלא וכבד ומעניקות הרבה צל נעים. הן בנויות מקורות שמונחות זו על זו שכך גם מותירות חריצים ביניהם מה שמאפשר לאוויר לחדור דרך החריצים. אדריכלים לוקחים בחשבון את הפרגולה כבר בשלב התכנון של העיצוב על מנת לסמוך על הפרגולה את שאר העיצוב של הסביבה.

סוככים יריעות אטומות      

                                                                                 
אחד הפתרונות המקובלים כיום של אמצעי הצללה גם בעולם האדריכלות היא סוככים ויריעות אטומות. היתרון שלהם שהם ניתנים לסגירה או שליפה ולא מקובעים. ניתן להסתיר אותם במידה ורוצים ולפתוח רק בעת הצורך. גם יריעות מבד שפרושות מעל שטח גינה, חצר או מרפסת הן פתרון יעיל ונוח שמאפשר חדירה של אור אך מאפשר הצללה וחשיפה ישירה לשמש, הן מגיעות במגוון של צבעים ומכתיבות טון עיצובי מקורי.

 
 

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

טלפון: 03-3752585  

 דוא"ל:  
wintexisrael@gmail.com

  ווינטקס - פתרונות הצללה