פרגולה מעץ גושני: יתרונות וחסרונות

אחד הגורמים המשפיעים ביותר והחשובים ביותר בבחירה של פרגולה הו הסוג של העץ שממנה היא בנויה. הסוג של העץ הוא זה שיקבע בין היתר את משקלה של הפרגולה, עמידותה וכמובן את מחירה.

המאפיינים של פרגולה מעץ גושני

במקור, עץ גושני (המוכר גם בתור "עץ גושני לבן") מגיע אלינו מארצות אירופה, הוא שייך למשפחת המחטניים. לפני שהוא מגיע למפעל ולאחר מכן מעובד ומלוטש, הוא מזכיר מאוד את אותו עץ מחג המולד, עץ האשוח. לעץ הגושני יש כמה סוגים:
  • עץ אלון גושני (לאנשים שאוהבים מראה יוקרתי).
  • עץ אורן גושני.
  • עץ גושני דאגלס פייר.
הנ"ל פחות פופולאריים מעץ גושני לבן.
העץ הגושני נורא מבוקש כשזה מגיע לבנייה של פרגולות וזאת מפני שהוא מאוד נוח לעבודה, להדבקה, ייבוש, ליטוש וצביעה. מאידך, הברגתו היא יחסית בעייתית יותר מאשר בעצים אחרים, לכן כדאי לקחת איש מקצוע מנוסה כאשר
בונים פרגולות עץ גושני. עץ זה מגיע אלינו כאשר הוא חתוך לקורות ארוכות מאוד, הוא נורא מסיבי, עקב הסדקים הרבים שיש בו (שלא מורידים מחוסנו ועמידותו), הוא נותן מראה כפרי לפרגולה, הוא מתאים מאוד לאנשים שאוהבים את המראה האותנטי.
נקודה חשובה לציון! למרות מחירו הזול, בניית פרגולה עם עץ זה דורשת המון חומר גלם, כך שיכול להיות שלבסוף הבנייה של פרגולה זו תהייה יחסית יקרה. ניתן גם לבנות פרגולות מעץ גושני בצורה של תלייה.

הצללה של פרגולה מעץ גושני

את הכיסוי בין הקורות (ההצללה) ניתן לבצע בעזרת עץ אורן (בתנאי שהוא עבר תהליך הספגה) ו\או מחצלות שעשויות מעץ הבמבוק או הערבה. ישנם אנשים שיעדיפו להשתמש גם במתכות שונות או רעפים, זאת מפני שקורותיו של העץ הגושני נורא מסיביות (יש לבדוק בזמן הקנייה עם הקורות עקומות), למרות שאלה מפחיתים את המראה הטבעי של הפרגולה.
ישנה אופציה נוספת, סנטף, זהו כיסוי פלסטי, בזמן החורף הוא נותן מענה מעולה להגנה מפני הגשם, הוא מונע חדירה של קרני UV ובכך גם מאריך את חייה של הפרגולה.

ומה לגבי התחזוקה?

שמש, גשם ולחות, כל אלה יכולים לפגום בפרגולה וכך תצטרכו לתחזק אותה יותר. תחזוקה של פרגולה זה בעצם ליטוש בעזרת מלטשת נייר ושתי שכבות של צבע על חלקי הפרגולה החשופים. לכן, כמו שהזכרנו מקודם במאמר, בחירה של סנטף תהייה הנכונה ביותר עבור הצללה ומשירה על הפרגולה.

מקווים שעזרנו לכם להבין קצת יותר בנושא הפרגולות.
 

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

טלפון: 03-3752585  

 דוא"ל:  
wintexisrael@gmail.com

  ווינטקס - פתרונות הצללה