מהיכן וכיצד אנחנו יכולים לשאוב רעיונות לעיצוב הבית

 

כל אחד מאיתנו אשר עומד בפני תהליך של עיצוב בית, בין אם הוא בית חדש, בית שעובר שיפוץ או אפילו אם מדובר בבית קיים שאנו רוצים לחדש אותו מבחינת עיצוב, מחפש לעצמו מקורות השראה, רעיונות כיצד לעצב את הבית בצורה יפה ויעילה. יש מי שיש לו כבר רעיונות והוא מבקש להוציא אותן לפועל, יש מי שצריך לשאוב רעיונות ממקורות שונים.

כשאנחנו מחפשים רעיונות לעיצוב הבית, אנחנו יכולים להיעזר בגורמים ומקורות שונים. מעצם זה שבסביבה שלנו יש מספיק מקורות מידע ומספיק מקורות השראה, בין אם זה מבנים אחרים ובין אם אלה רעיונות שאנשים השתמשו בהם לעיצובים שונים. מעבר לכך, אנחנו יכולים להיעזר באנשי מקצוע, מעצבים שיש להם ניסיון רב בתחום והם יודעים לא רק כיצד לעצב את המבנה אלא גם כיצד לייצר תהליך בו לוקחים מקור השראה מסוים והופכים אותו ל"שלנו", כלומר מתאימים אותו לצרכים ולתנאים שלנו.

כאן טמון הבסיס של שאיבת רעיונות לעיצוב הבית. אנחנו צריכים להסתכל לא רק על מקורות שונים שיכולים להשפיע עלינו, אלא גם האם מתאימים לנו וכיצד אנחנו מתאימים אותנו למה שאנחנו צריכים ולמה שעומד לרשותנו. ניקח למשל רעיון בסיסי לעיצוב המטבח, הקמת אי במרכזו. יש מטבחים שהאי ישתלב בהם בצורה טבעית, יש מטבחים שצריכים להשתנות על מנת שיהיה ניתן להכיל אותם. מה הפתרון? לוקחים את הרעיון, ובוחנים כיצד אפשר לשלב את האי במטבח בצורה אופטימאלית, כאשר אנחנו מבצעים שינויים סבירים במרחב, שינויים שלא ישנו את כל המקום ולא ידרשו מאיתנו הוצאות גבוהות.

כיצד בוחרים רעיונות לעיצוב הבית בצורה מושכלת?

נתחיל מהבסיס, כאשר אנחנו מחפשים רעיונות לעיצוב, עלינו לזכור שהעיצוב הוא רק חלק מהעניין. הרי מעבר לעיצוב יש את השימושיות של המבנה. אם אנחנו לא יכולים להשתמש בו בצורה נוחה ויעילה, אז אנחנו מפספסים את הרעיון.

לכן מעבר לעניין של העיצוב ומעבר לעניין של העלויות הכספיות ומה נצטרך לעשות בשביל לשנות את המצב בשביל להתאים את הרעיון למבנה שלנו, עלינו לחשוב קודם כל על השאלה האם זה בכלל שימושי עבורנו. אם נחזור רגע לדוגמא של האי, ייתכן מאוד שאנחנו לא צריכים את זה וייתכן מאוד גם שזה רק יפריע לנו בתנועה במטבח. לכן, אולי עדיף לנו לוותר על הרעיון הזה.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לחשוב עליה היא, כיצד הרעיון ישתלב בעיצוב הכללי, כלומר, עלינו לבחור רעיון שיכול להתאים נקודתית למקום אך גם ישתלב במרחב הכללי של הבית, שלא ישנה את העיצוב הכולל ולא יאלץ אותנו לבצע שינויים מרחיקי לכת מתוך כוונה שהעיצוב יתאים לכך. בצורה כזו, גם נחסוך עלויות וחשוב לא פחות, אנחנו נחסוך לא מעט זמן ונוכל להתקדם בתהליך העיצוב של הבית.

 

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

טלפון: 03-3752585  

 דוא"ל:  
wintexisrael@gmail.com

  ווינטקס - פתרונות הצללה