טיפים לתכנון ועיצוב סלון עם וילונות קיימים ומאוורר תקרה תלוי

תהליך של עיצוב הסלון עשוי להיות מרגש, מעניין וגם מאתגר. ברגע שישנם כמה פריטים שכבר קיימים בסלון וצריך להתחשב בהם, במראה שלהם ובמיקום שלהם - התהליך בעצם לא מתחיל ממש מאפס אלא צריך כל הזמן לראות את הפריטים האלה מול העיניים בעת העיצוב או המחשבות על הוספת פריטים נוספים. מאוורר המותקן בתקרת הסלון הפך בשנים האחרונות מאביזר לקירור החלל לאביזר עיצובי לכל דבר ועניין ולא בכדי ניתן למצוא כיום מאווררי תקרה מרשימים, יפים ומעוצבים אשר יתאימו לכל סלון ולכל מטרה.

איך לתכנן את עיצוב הסלון?

חשוב מאד להסתכל על הסלון מרחוק ולגלות על בסיס אילו עקרונות ניתן וצריך לבצע את התכנון והעיצוב. מידות החדר, פתחים ו/או חלונות שיש בו, גודל הווילונות הקיימים ומיקום המאוורר. חשוב לבדוק האם ישנן נישות בקירות ולדעת מראש היכן נמצאים שקעי החשמל. זהו השלב הראשוני ולאחר שבוצע - ניתן להמשיך הלאה אל פעולות העיצוב הלכה למעשה. חשוב לבחור צבע מוביל שישתלב בצורה מושלמת עם הצבע, הגוון והדוגמא של הווילונות ושל מאוורר התקרה.

במידה והווילונות חלקים ניתן לבחור עיצוב בעל דוגמא לסלון עצמו או להיפך - סלון חלק ורק הווילונות עם הדוגמא המעניינת ייתנו את הטון העיצובי ואת השבירה של הצבע החלק. אפשר לבחור בגוון מאותה משפחת הצבעים או לבחור דווקא בצבע משלים. כאשר בוחרים בדוגמא אפשר לבחור באחת סולידית ונעימה לעין, כמו למשל משבצות או פסים ואפשר גם לבחור בכיוון עיצובי נועז יותר של צורות א-סימטריות וחוסר סדר. בכל פעולה או מחשבה חשוב לקשר בין הפריטים על הרצפה לבין מאוורר התקרה.

שילוב מאוורר תלוי בעיצוב קיים

וילונות המותקנים בסלון יכולים להיות פתוחים או סגורים, זאת על פי כמות האור הנכנסת מבחוץ ועל פי ההעדפה של מי ששוהה בסלון. חשוב מאד לבדוק את ההשפעה של הווילונות על העיצוב ועל המראה הכולל כאשר הם סגורים וכאשר הם פתוחים, מפני שעשויים להתקבל שני מראות שונים לגמרי. גם מאוורר התקרה יכול לאפשר כמה עיצובים, במידה ויש על הכנפיים שלו דגם כלשהו, ייתכן והוא ייתן את השפעתו בעת שהמאוורר יסתובב במהירות ויגרום לרוח קרירה ונעימה בסלון כולו.

החוכמה בעיצוב הסלון היא לשים לב לפרטים הקטנים ולתת התייחסות לכל אחד ואחד מהם. מאוורר המותקן על התקרה יוסיף עניין ואתגר לשאר תהליך העיצוב ואין להירתע מעיצוב שאינו מתחיל ממש משלב ראשוני. דווקא האתגרים הניצבים בפני מי שמבצע את העיצוב יהיו אלה שייתנו לעיצוב את המראה המיוחד ואת המגע הייחודי שאף אחד לא היה חושב עליהם - לולא היה קושי מסוים כעובדה בסלון והייתה חובה להתגבר עליו. זו הסיבה שכל נתון עשוי להשפיע אחרת על העיצוב.

 
 

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

טלפון: 03-3752585  

 דוא"ל:  
wintexisrael@gmail.com

  ווינטקס - פתרונות הצללה