הצורך בוילונות למטבחים

בימינו חלל המטבחים הם לב הבית, הוא לא נועד רק למטרת הבישול, זה חלל שלמעשה מפגיש את כל בני המשפחה ולכן חשוב שהאווירה בו תהייה נעימה ומושקעת. אפשר בהחלט לשדרג את מראה החלל באמצעות וילונות מתאימים ודקורטיביים.

אנו נוטים להשקיע בכלי בישול, בארונות, ברזים, ידיות, במשטח עבודה, מקומות אחסון, ושוכחים את הווילונות. אולם בחירת וילון מתאים יכול לשנות כליל את האווירה ובנוסף הוא גם אמצעי הצללה מצוין.

מה הדבר הראשון שיש לעשות?

על מנת לבחור את הווילון הנכון בדקו עד כמה אתם מעוניינים שהמטבח יהיה מואר או חשוך. כמו כן, חשבו היטב, איזה וילון יתאים יותר למטבח, הרי הוילונות נפתחים בצורות שונות, ישנם כאלה שניתן לפתוח כלפי הצדדים וישנם וילונות אותם פותחים מלמטה למעלה, לרוב יהיו אלה וילונות גלילה, שהם אלה המומלצים ביותר למטבח.

בחרו וילון מחומר הגלם המתאים

חלל המטבח לא דומה באופיו לשאר חללי הבית. זהו מקום בו שוררת לחות, תנאי חום, יש לו נטייה לצבור שומנים, ולכן חשוב לבחור וילון שקל יהיה לנקותו. גם כאן, וילונות גלילה הם המומלצים ביותר, שכן הם עשויים מחומרים שקל לנקות אותם. בנוסף, בשל העובדה שהמטבח הוא מקום אפוף אדים, יש לבחור וילונות עמידים.

טיפים נוספים לבחירת וילונות למטבח

ישראל היא מדינה חמה, וילונות מסייעים רבות במקרה של חדירת האור הבא מבחוץ, הם גם יכולים לחסום חדירת חום. מעבר לאלמנטים הפונקציונאליים, וילונות משדרגים כל חלל בו הם נמצאים. לכל וילון ייעוד משלו. וילון לסלון יהיה שונה מוילון למטבח, שכן זהו חלל המציב אתגרים לוילונות. למשל, חשוב מאוד לבחור וילונות שיהיו חסיני אש. וילונות למטבח חייבים להיות עמידים, בטיחותיים, העשויים מחומרי גלם המתאימים לחלל זה.

הוילון גם שומר על המטבח

מכיוון שכן ישנה נטייה לזלזל בחשיבות הוילונות למטבח, כדאי מאוד לדעת שמלבד הצללה, הוילון שומר על האלמנטים הקיימים בחלל זה מפני בלאי, דהייה, שכן קרני השמש שוחקות את הריהוט והארונות.

לבחור וילון יציב

מומלץ לבחור בוילון גלילה שכן זהו וילון יציב שאין סיכוי שיתנפנף במטבח. וילון שאיננו יציב עלול להיות לא בטיחותי. בנוסף, וילונות גלילה הינם נפוצים בהרבה מאוד מטבחים, קל מאוד לתפעל אותם, קל לנקות אותם מכל הלכלוך המצטבר כמו שומנים למשל, הם אינם מפריעים למי שעובד במטבח, וכמובן גם קיימים שפע דגמים וצבעים, כך שבקלות ניתן להתאימם לשאר האלמנטים במטבח.

מידע על וילונות גלילה

למרות המראה הקר יחסית, וילונות גלילה יתאימו לכל סגנון של מטבח, גם למטבח כפרי. זהו שילוב שבין החדש והמתקדם לבין הנוסטלגי יותר. הוילונות אינם בולטים מידיי בחלל במטבח, אולם כושר ההצללה שלהם הוא אופטימאלי. לכן אלה הם וילונות פרקטיים. את וילונות הגלילה ניתן למצוא עשויים מחומרי גלם שונים, כאלה אשר גם מאפשרים חדירת אור, אולם גם שומרים על פרטיות. ישנם גם וילונות גלילה אשר יכולים להחשיך ולאטום את החדר לחלוטין. חשוב מאוד להתאים אותם למידות החלון ואפשר להפעילם או ידנית, או באמצעות חשמל.
 
 
 

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

טלפון: 03-3752585  

 דוא"ל:  
wintexisrael@gmail.com

  ווינטקס - פתרונות הצללה