בחירת פתרון הצללה לגינה

הגינה מהווה אזור נפלא אשר תורם רבות הן לעיצוב ולתחושת המרחב והן לחיבור לטבע ולאפשרות לשנות אווירה במסגרת גבולות הבית. על כן, אם זכיתם ואתם מחזיקים בגינה, הרי שמומלץ שתיהנו ממנה גם בימי החורף כאשר יורדים גשמים וגם בימי הקיץ כאשר קרני השמש מאלצות אתכם לשנות תכניות. כיצד, אתם שואלים? ובכן, פשוט מאוד – על ידי מגוון פתרונות הצללה.
 

אופציות לצד יתרונות וחסרונות

אומנם יש לא מעט פתרונות הצללה, אך לצד העובדה שההיצע הגדול מאפשר התאמה מלאה עבור כל סיטואציה, גם יש לציין שהמבחר עשוי לבלבל, ועל כן לפני שממהרים לקבל החלטה, מומלץ להבין מה עומד מאחורי כל אופציה. להלן מבחר פתרונות הצללה לצד המשמעויות השונות:
  • שמשיות – שמשיות מגיעות במגוון גדלים וצורות, והמחיר שלהן נמוך. עם זאת, הן עשויות להפריע, ולו כי הן מקובעות לרצפה על ידי עמוד, ובנוסף יש לקחת בחשבון שהן לא יהיו עמידות ברוח חזקה, ועל כן הן אינן אידיאליות עבור ימות החורף.
  • פרגולות מעץ – הפרגולה מעניקה פתרון קבוע, אסתטי ויעיל עבור משטחים בגדלים משתנים. אמנם התקנת פרגולות מעץ עשויה להיות הוצאה יחסית יקרה, אך אין ספק כי היא מעניקה מראה יוקרתי לכל גינה ויכולה לשדרג אותה בצורה משמעותית.
  • התקנת סוכך – כאשר מבקשים להתקין סוכך, הרי שיש לקבל החלטה האם מבקשים שהוא יהיה מתקפל או קבוע, והאם הוא מיועד לחורף, לקיץ או לכלל עונות השנה. בהתאם לקבלת ההחלטה יש לבחור בין התקנת סוכך מתקפל (אידיאלי לקיץ), לבין סוכך קבוע (אידיאלי לחורף), כאשר יש לוודא שזרועות הסוכך עשויות מחומרים איכותיים שאינם מחלידים.
  • מרקיזה – המרקיזה הינה סוג של סוכך מתקפל בעל צורה של רבע עיגול. פתרון זה אידיאלי עבור מרפסות ופתחי חנויות, אך הוא אינו אפקטיבי עבור מתן מענה רחב ידיים.
  • סנטק – הסנטק הינו פתרון חדיש ויעיל עבור כל מזג אוויר. פתרון זה בעל מראה מודרני, ולו כיוון שמוצמדת אליו תאורת לדים. עם זאת, יש לציין שעל האיכות הגבוהה יש לשלם מחיר יחסית גבוה.

שיקולי עלות

עד כה עברנו על מגוון נרחב של פתרונות הצללה, ואילו עתה נציין שלכל בחירה יש משמעות כספית, כך שאם מבקשים לקבל מושג ראשוני לגבי העלות, יש לקחת בחשבון שיש משתנים נוספים (מלבד האיכות) שמשפיעים על הסכום הכולל. בין הפרמטרים אותם יש לקחת בחשבון בבניית התקציב עבור פתרונות ההצללה הרצויים ניתן למנות את המידות הרצויות עבורם, את הצורך בשירותי הובלה והתקנה, את התחזוקה התקופתית הנדרשת לאחר התקנת המוצר מעת לעת ואת תקופת האחריות עמה מגיע המוצר. בנוסף, אין לשכוח את אופי מערכת השליטה, את התוספות הרלוונטיות ואת הבלאי הטבעי.
 
 

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

טלפון: 03-3752585  

 דוא"ל:  
wintexisrael@gmail.com

  ווינטקס - פתרונות הצללה